Jubileuszowy spływ “Baby w kajaku”

W sobotę, 23 maja, odbył się jubileuszowy X Spływ Kajakowy „Baby w Kajaku”.
Na miejscu zbiórki przy restauracji „Szkiełka” wszystkie uczestniczki serdecznie powitała prezes Klubu Turystyki Kajakowej “Tratwa” PTTK Łowicz – Marta Mróz.
Około godziny 9:15 kajakarki wyruszyły w kierunku Soboty, gdzie rozpoczęła się ich kajakowa przygoda.
W drodze do miejsca wodowania “Baby” miały okazję odwiedzić park im. Artura Zawiszy Czarnego w Sobocie.
O historii znajdującego się tam zamku rycerskiego krótko opowiedział kolega Mariusz Wiśniewski. Po wspólnych zdjęciach uczestniczki udały się nad rzekę, gdzie odbyła się odprawa dotycząca zasad bezpiecznego pływania kajakiem, zachowania na wodzie oraz podstaw technik wiosłowania i manewrowania.
Po przydzieleniu kajaków i wodowaniu rozpoczął się właściwy spływ.
„Baby w Kajaku” to wyjątkowa inicjatywa kobiet – dla kobiet.
To spływ bez pośpiechu, rywalizacji i presji. Każda uczestniczka płynie swoim tempem. Jest czas na rozmowy, postoje, odpoczynek, śmiech i zwykłą radość z bycia razem. Tu nie ma pierwszych i ostatnich, silniejszych i słabszych — jest wspólnie spędzony czas, piękna natura i chwila oddechu od codzienności.
Po przepłynięciu około 14 kilometrów spływ zakończył się na przystani kajakowej „Na Fali – Kajaki Łowicz” w Maurzycach. Był to czas na odpoczynek, integrację, wspólny posiłek i dalszą dobrą zabawę.
Tradycyjnie uczestniczki wzięły udział w loterii z nagrodami.
Z okazji jubileuszowej edycji, dzięki zaangażowaniu koleżanki Marty, wszystkie panie biorące udział w spływie otrzymały drobne upominki.
Wśród nich znalazły się karty podarunkowe, które sprezentował nam sklep Esotiq w Łowiczu. To miejsce, które wyróżnia nie tylko bogaty asortyment bielizny damskiej, ale przede wszystkim profesjonalna i życzliwa obsługa. Pracujące tam Panie brafitterki pomagają dobrać odpowiedni biustonosz do sylwetki i potrzeb klientek, dbając o komfort, wygodę i dobre samopoczucie kobiet
Serdeczne podziękowania kierujemy do:
Burmistrza Łowicza, Pana Mariusza Siewiery za wsparcie finansowe wydarzenia, Michała Rokickiego oraz “Na Fali – Kajaki Łowicz” za niezawodną obsługę sprzętową i udostępnienie pięknej przystani kajakowej w Maurzycach, koledze Marianowi Sianoszkowi za przygotowanie poczęstunku,
członków naszego klubu : Renaty Schilling, Marty Mróz, Mariusza Wiśniewskiego, Roberta Kołudzkiego, Marcina Mroza, Roberta Mroza – dzięki za pomoc w organizacji wydarzenia, asekurację i nieocenione wsparcie na wodzie. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za obecność, cudowną atmosferę i wszystkie miłe słowa.
Jesteście wspaniałe!
Do zobaczenia na kolejnych spływach!

Tekst: MM, zdjęcia: KTK “Tratwa”