Łowickie akcenty w Beskidach

Nawigacja : Strona Główna / Aktualności 2017 » Łowickie akcenty w Beskidach

Grupa przewodników z łowickiego Koła im. Anieli Chmielińskiej, działającego przy tutejszym oddziale PTTK uczestniczyła w kolejnym „Śpiewograniu 2017”. Udział w wyjazdowych zlotach i rajdach krajoznawczych jest zawsze okazją do promocji Łowicza i Ziemi Łowickiej. Tak było i tym razem. Impreza zorganizowana przez Koło Przewodników im. Henryka Czyby przy oddziale PTTK w Tychach zgromadziła przewodników z najdalszych zakątków Polski.

„Śpiewogranie 2017” odbyło się 21-23 stycznia 2017 r. w Korbielowie, a uczestniczyło w nim 40 przewodników m.in. z Gdyni, Gdańska, Gryfina, Legnicy, Malborka, Rzeszowa, Szczecina, Wałbrzycha. Pierwszego dnia grupa wyruszyła na Halę Miziową, skąd żółtym szlakiem powróciła do Korbielowa. Po całodziennej wędrówce, przez sięgające pół metra zaspy, zmęczeni ale zadowoleni przewodnicy powrócili do kwatery w Kolibie. Inna grupa, która nie wybrała się w góry, uczestniczyła w warsztatach ludowych z papieroplastyki.

Kolejnego dnia uczestnicy zlotu udali się na Słowację. Tu przy kilkustopniowym mrozie można było się wykąpać w otwartych basenach termalnych w Orawicach. Inni uczestniczyli w wędrówce po okolicznych górach i poznawali tradycyjne smaki kuchni słowackiej. Wcześniej przewodnicy mieli okazję zobaczyć jeden z piękniejszych zamków w tym rejonie – Zamek Orawski, malowniczo położony na skale 112 m nad lustrem rzeki Orawy.

W niedzielę od rana grupa wyruszyła w kierunku Bielska-Białej, gdzie zwiedzano nowy obiekt muzealny nazwany „Starą Fabryką”. Wcześniej jednak organizatorzy zapewnili nie lada gratkę, możliwość zwiedzenia położonej wewnątrz góry Żar elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka (jedyna w Polsce podziemnej elektrowni).

Podczas „Śpiewogrania” każdy z uczestników zlotu został obdarowany przez łowiczan różnego rodzaju materiałami promocyjnymi, wśród których były karty pocztowe, ulotki o atrakcjach regionu łowickiego oraz kalendarze łowickie, pozyskane z Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Materiały te trafiły bezpośrednio do osób związanych z ruchem turystycznym, przewodników i pilotów turystycznych oraz właścicieli biur podróży. Jeden z kalendarzy przez rok będzie zdobił restaurację Koliba w Korbielowie, podarowany właścicielce obiektu. Wielką niespodzianką dla uczestników „Śpiewogrania” była przygotowana przez łowickich przewodników degustacja dżemów marki „Łowicz” o różnych smakach.

Zloty środowisk przewodników turystycznych owocują niekiedy cennymi kontaktami, ich uczestników łowiccy przewodnicy goszczą później w Łowiczu gdy przyjeżdżają ze swoimi grupami zwiedzać region łowicki.

Zdjecia do obejrzenia w galerii


Przejdź do galerii ...

(c) 2012 - 2017 || www.pttklowicz.pl
Designed By : ZK - DESIGN