Witaj wiosno!!!

Rowerowy rajd „Powitania wiosny” zgromadził ponad 150 osób. Głównym organizatorem z ramienia PTTK Oddział w Łowiczu byli członkowie KTK Szprycha – PTTK Oddział w Łowiczu. Impreza rozpoczęła się rozstrzygnięciem konkursów na Marzannę Roku 2024, wyborem Miss Wiosny, Mistera Wiosny, Małej Miss Wiosny, Małego Mistera Wiosny oraz najlepiej udekorowanego roweru. W komisji konkursowej znaleźli się: burmistrz Miasta Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński, prezes Oddziału PTTK Łowicz – Michał Zalewski oraz zasłużeni członkowie naszego klubu – Małgorzata Haczykowska i Eligiusz Pietrucha. Po części oficjalnej, grupy rajdowe wyruszyły na trasy. Ze względu na bezpieczeństwo cykliści zostali podzieleni na kilka grup. Uczestników ze szkól podstawowych, kol. Paweł poprowadził urokliwą trasą nad Bzurą. Było trochę piasków, ale wspomnienia pozostaną. Pozostała część grupy, którą prowadziła kol. Małgorzata pojechała dłuższą trasą poprzez łowickie wioski. Wszyscy spotkali się na przystani kajakowej w Maurzycach nad Bzurą i w podziękowaniu za pokonaną trasę otrzymali  pamiątkowe odznaczenie w postaci Marzanny. Jak na imprezę turystyczną przystało, zapłonęło ognisko i można było upiec sobie kiełbaskę, wypić herbatę i kawę ze słodkim ciastkiem oraz zjeść owoce z łowickich sadów. Nad organizacją poczęstunku czuwały kol. Ela, Wiola, Małgosia, Danusia i kol. Mirek. Kultywując tradycję, utopiona marzannę. A następnie odbyło się losowanie nagród niespodzianek, wręczanych przez prezesów naszego klubu Adama i Pawła. Do Łowicza uczestnicy zdążyli wrócić przed wiosennym deszczem. Cieszymy się, że tak wielu uczestników wzięło udział w tym rowerowym rajdzie, a w szczególności grupy ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu, II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu, ZSP nr 2 CKZ im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Dziękujemy przybyłym gościom z: Izbicy Kujawskiej, Żyrardowa, Kłodawy, Skierniewic, Zgierza, Gąbina, Domaniewic i mieszkańcom Ziemi Łowickiej za uczestnictwo w tej imprezie, nad bezpieczeństwem której czuwali na trasie kol. Adam, Karol i Radek oraz kol. Ania, Justyna, Katarzyna i Adam. Dziękujemy za Wasz uśmiech i miłe słowa. Cieszymy się, że był to rajd wielopokoleniowy i wzięło w nim udział tak wiele rodzin. Kierownictwo dziękuje instytucjom i stowarzyszeniom, osobom prywatnym i członkom klubu za pomoc przy organizacji rajdu, a była to impreza samofinansująca się. Do zobaczenia na rowerowym szlaku!

tekst: TW, zdjęcia: KTK “Szprycha”