Spotkaniami z dziećmi, młodzieżą i seniorami członkowie koła zakończyli cykl wykładów w ramach projektu „Literackie wędrowanie z Konopnicką i Reymontem”. Projekt zakładał realizację dwóch wycieczek krajoznawczych pieszo-autokarowych śladami Marii Konopnickiej i Władysława Stanisława Reymonta i ich związków z regionem łowickim. Ponadto w ramach projektu odbyły się cztery wykłady przybliżające związki pisarzy z województwem łódzkim. W sumie w wydarzeniach tych uczestniczyło blisko 300 osób.
W dniu 29 października br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mysłakowie odbyły się dwie prelekcje z pokazem slajdów dla dzieci i młodzieży. Kolejne spotkanie 9 listopada br przy przychylności dyrekcji i na zaproszenie nauczycielek p. Sylwii Głowackiej i Anny Słomskiej zorganizowano dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. Następne spotkanie zostało zorganizowane w Miejskiej Bibliotece im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu dla członków Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mieszkańców miasta.
Podczas prezentacji ukazywano związki Marii Konopnickiej z Łowiczem, Arkadią czy Nieborowem, oraz z innymi miejscowościami m.in. Gusinem i Bronowem. W przypadku Władysława Reymonta tych związków było jeszcze więcej m.in. Łowicz, Nieborów, Lipce, Przyłęk, Krosnowa, Płyćwia ale i Tuszyn, Wolbórka, Kobiele Wielkie, Gidle.
Projekt „Literackie wędrowanie z Konopnicką i Reymontem” został zrealizowany przez przewodników Koła im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu przy łowickim Oddziale PTTK i współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.
Tekst: ZK, zdjęcia: ZK, KSP, KT, ZSPnr 4, ŁUTW