Aktualności PTTK 2016 rok - dalsze wydarzenia ( Archiwum Nowości 2016 )

alt

Wigilia z podsumowaniem roku

20.12.2016

16 grudnia 2016 r. odbyła się tradycyjna Wigilia członków oddziału PTTK w Łowiczu. Życzenia wszelkiej pomyślności oraz równie udanego „turystycznie” roku życzył wszystkim w imieniu zarządu prezes oddziału Adam Szymański. Wszyscy symbolicznie przełamali się opłatkiem, w serdecznej atmosferze składali sobie życzenia. Przy wspólnej biesiadzie były wspomnienia wydarzeń minionego roku i plany na rok 2017.

alt

Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową

20.12.2016

Corocznie w łowickim muzeum pod patronatem burmistrza miasta organizowany jest konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Jedna z nagród fundowana jest przez Koło Przewodników im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16 grudnia w sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

alt

PTTK zaprasza na XIII Rajd Szlakiem Bojowym 10 PP

09.11.2016

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Łowiczu planuje rozpoczęcie kursu dla przewodników terenowych. Kurs będzie dotyczył powiatów: łowickiego, skierniewickiego, kutnowskiego, łęczyckiego i sochaczewskiego. To okazja by poznać lepiej swoje miejsce zamieszkania, by zachęcić innych do wizyty w Księstwie Łowickim i okolicznych powiatach, poznać ludzi "pozytywnie zakręconych" na turystykę i działanie.

alt

RAJD W 75 ROCZNICĘ PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH

23.10.2016

W dniach 15-16.10.2016r. odbył się po raz jedenasty rajd „Szlakiem Cichociemnych Żołnierzy AK”. Organizatorem rajdu był: PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, OSP w Czatolinie. Głównym celem rajdu było uczczenie 75 rocznicy pierwszego oficjalnego zrzutu skoczków cichociemnych na terenie okupowanej przez Niemców Polski oraz ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej „Roku Cichociemnych”.

alt

Dyżury przewodnickie za nami

28.09.2016

Zakończył się kolejna edycja projektu PTTK w Łowiczu i Urzędu Miasta Łowicza „Przewodnik czeka”. Akcja w której wzięli udział przewodnicy łowickiego Koła im. Anieli Chmielińskiej odbywała się w każdą niedzielę od początku czerwca do końca sierpnia. Zawsze o godz. 13.00 na Starym Rynku na mieszkańców i turystów oczekiwał przewodnik, który zapoznawał ze znanymi i mniej znanymi zakątkami Łowicza, ...

alt

XI Rajd Szlakiem Żołnierzy Cichociemnych Armii Krajowej Czatolin 2016

24.09.2016

W dniach 15 - 16. 10.2016 roku odbędzie się po raz jedenasty rajd „ Szlakiem Cichociemnych Żołnierzy AK” . Rajd organizowany jest pod patronatem Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Dzięki inicjatywie tej fundacji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Cichociemnych. Organizatorem imprezy jest PTTK Oddział w Łowiczu, Urząd Miejski w Łowiczu, OSP w Czatolinie.(c) 2012 - 2017 || www.pttklowicz.pl
Designed By : ZK - DESIGN