Kwesta 2015 / informacje

Członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawcze w Łowiczu podsumowali we wtorek (3 listopada) sobotnio-niedzielną kwestę na rzecz ratowania zabytkowych grobów. W tym roku zebrano mniej pieniędzy niż w poprzedniej edycji akcji PTTK.

73 wolontariuszy PTTK w Łowiczu 31 października i 1 listopada zbierało pieniądze na cmentarzach przy ul. Tuszewskiej i Blich. Rok wcześniej zabrano tam ok. 14 tys. zł. W tym do kwestorskich puszek trafiło 10.261,44 zł.
- Mimo tego, że do naszych puszek trafiło mniej pieniędzy, to jesteśmy zadowoleni, gdyż tego dnia w obrębie łowickich nekropolii odbywało się aż pięć zbiórek finansowych datków – mówi Jacek Rybus z PTTK.

Na cmentarzach pojawili się także kwestujący na rzecz szkoły średniej w Bolimowie, proszący o pieniądze na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu oraz diecezjalny Caritas oraz Młodzież Wszechpolska zbierająca na akcję przypominającą żołnierzy wyklętych.
Wolontariusze PTTK na łowickich nekropoliach pojawili się już szósty rok z rzędu. Od 2010 roku zebrali łącznie około 60 tys. zł. Za te pieniądze uratowano od zapomnienia dziewięć grobów.

- Pieniądze zebrane w tym roku zostaną wykorzystane zgodnie z celem zbiórki do 20 października 2016 r. - informuje przedstawiciel PTTK. - Wytypowaniem grobów do remontu zajmie się specjalnie do tego celu powołana Komisja Kwestarska.

(c) 2012 - 2017 || www.pttklowicz.pl
Designed By : ZK - DESIGN