Klub Turystyki Kolarskiej "Szprycha"

"Szprycha" to nazwa Klubu Turystyki Kolarskiej działającego przy oddziale PTTK w Łowiczu. Pomysłodawcą nazwy był jeden z członków grupy , przewodnik PTTK - Eligiusz Pietrucha. Pierwsze spotkanie "Szprychy" odbyło się 13 lutego 1987 roku. Członkowie grupy za główny cel obrali wówczas sobie; propagowanie turystyki rowerowej poprzez poznawanie bogactw przyrodniczo - historycznych Ziemi Łowickiej. Wielokrotnie przemierzyli drogi prowadzące do Arkadii , Nieborowa , Sromowa , Kiernozi , Złakowa Borowego , Walewic i Domaniewic. Każda wycieczka jest dla nich okazją do spędzania aktywnie czasu w gronie przyjaciół. Swoją postawą zachęcają innych do zmiany leniwego stylu życia. Oprócz wspólnych wycieczek rowerem organizujemy Rajdy skierowane do mieszkańców miasta w którym aktywnie działają:

Rajd Szlakiem Zabytków
Rajd Szlakiem Folkloru Łowickiego
Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego - Mogiły
Święto Roweru w Łowiczu


Brali udział w kilku obozach poza Łowiczem. Pierwszy odbył się na Suwalszczyźnie. Przejechali na rowerze całe wybrzeże oraz niektóre regiony Polski. W swojej historii Koła mieli również wyjazdy zagraniczne. Na rowerze zwiedzili Skandynawię , Bornholm , Litwę i Ukrainę.
Jeździli również wzdłuż rzek : Rawka, Bzura , Mroga , Wisła , Bug. Zimą są organizatorami leśnych Sylwestrów spędzanych w przyjacielskim gronie przy rozpalonym ognisku. Gdy śnieg nie pozwala na sprawne poruszanie się rowerem organizują wędrówki piesze.
Wiosną co roku topią Marzannę. Zanim jednak to uczynią majestatycznie wizą ją rowerem ulicami miasta. Siedziba "Szprychy" mieści się w oddziale PTTK Łowicz przy Starym Rynku. Spotykania odbywają się w każdy piątek o godz. 17.00 i są okazją do planowania kolejnych nie przejechanych jeszcze tras.
Dodatkowo w każda niedzielę o godz. 11.00 wyruszają wspólnie na wycieczkę po okolicy. Początek trasy zawsze jest przy Muzeum Miejskim w Łowiczu. Prezesem Klubu jest Adam Szymański - przewodnik , turysta , przewodnik turystyki kolarskiej , znakarz szlaków , współzałożyciel KTK "Szprycha"

Szczegółowe informacje na temat rajdów organizowanych przez KTK "Szprycha" można uzyskać w biurze oddziału.

(c) 2012 - 2017 || www.pttklowicz.pl
Designed By : ZK - DESIGN